1


امروز خستگی عجیبی توی چشمانم بود ، روی شانه هایم ، حتی روی بند بند انگشتانم شاید روی نوک ناخن پایم ، آنقدر این خستگی سنگین بود که تا 11 صبح یا بهتر بگویم ظهر توی رختخواب نگه ام داشت.
امروز امتحان تعیین سطح کانون زبان داشتم ، و کانون زبان مثل همیشه یک استرس عجیب در من ایجاد می کرد . خیلی خیلی به حرف های دیروز فکر کردم، اما خوب وقتی چیزی واضح است دیگر نیازی به فکر کردن نیست.

کلی در مورد تفاوت های «فوتوریسم » ** و «کوبیسم » البته در نقاشی از «سیاوش یحیی زاده » پرسیدم و خوب تقریبا جالب بود ، چون تعریفاتی که من از » فوتوریسم » خوانده ام زیاد خوب و روشن کننده مفهوم نبود.

امروز کلی شیطنت کردم ، کلی هم پیاده با یک روح دوست داشتنی توی خیابان راه رفتم ، یک روح خوب و کچل.

این روز ها یک حسی به من می کوشید که روحم کم کم دارد از تنم جدا می شود ، نمی دانم چرا ، اما گاهی وقت ها یک چیزی که تنها می توانم اسم روح را رویش بگذارم ، از من جلوتر راه می رود ، توی خیابان ، کوچه ، همه جا همه جا!

از چیزی به عنوان نگهبانی دانشگاه حالم به هم می خورد ! امروز مرتیکه دراز دیلاق یک دفعه جلوی من سبز شد و با لبخندی که تنها از نهاد یک مرد کثیف بر می آید گفت: » برای چه آمدی دانشگاه؟! «

فعلا بین یک عالم کاموا بنفش و صورتی و ارغوانی رنگ گم شده ام! 3 تا کلاف کاموا رنگی را دور سر و کله ام پیچانده اند…

** این جنبش از نظر تاثیر در جایگاه بعد از کوبیسم قرار داشت. این جنبش که بنیانگذار آن » فیلیپو مارینتی » Fillippo Marinetti است، حمله ای خشمگینانه و تحریک آمیز علیه سنگینی سنت بود که ایتالیا را به عصر جدید فرا می خواند. برای آنها تجدد به معنای ماشین و تکنولوژی بود. «مارینتی » در اولین بیانیه 1909 فوتوریست ها چنین نوشت :» یک اتومبیل پر سر و صدا که ظاهرا سوار بر گلوله های توپ است، از مجسمه ویکتوری زیباتر است.» تحرک، اصل غالب هنری بود که در پی نشان دادن سرعت، حرکت و احساسات زندگی مدرن بود. در هر حال، طبق نظریه آنها هنر بی تحرک به مثابه یک اثر هنری ناقص به شمار می رفت.
تاثیر فوتوریسم عمدتا در قلمرو نظریات بود و تصویر آن از هنر و جامعه دگرگون شده با ماشین در سراسر اروپا پراکنده و شناخته شده بود. «جینو روسینی » Gino Severini رابطه مهمی بین فوتوریسم و کوبیسم ایجاد کرد.

نوشته شده در Uncategorized. 2 Comments »

2 پاسخ to “1”

  1. mosa Says:

    man tajikam , va daram yak taraneh va avaze bara jonba josh sabzeh shoma, va an ra beh hameh ham kalamanam hedia makonem. Arezo ma konam ke hama adamha ham bara in jonbojosh sabz maya konin , zenda basha mamlekate to.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: